Rekrutacja Bydgoszcz

Informacje podstawowe

1. Dla kogo jest przeznaczona Akademia Rodziny?
Do Akademii Rodziny zapraszamy młode małżeństwa (do 10 lat stażu małżeńskiego) wraz z dziećmi. Akademia przeznaczona jest dla tych, którzy chcą pogłębić swoje więzi, zabezpieczyć małżeństwo przed niszczącymi, rozbijającymi czynnikami, a życie rodzinne uczynić bardziej szczęśliwym. Warunkiem uczestnictwa w Akademii Rodziny nie są ani świadectwa maturalne, ani dyplomy wyższej uczelni.

2. Jak zostanie rozwiązana opieka nad dziećmi w czasie zajęć dla rodziców?
Podczas zajęć dla rodziców dziećmi opiekują się wolontariusze. Zamknięty, położony w okolicach Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach teren stwarza niezliczone możliwości do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przy domu rekolekcyjnym Św. Józefa znajduje się nowy plac zabaw. Na wypadek gorszej pogody dom rekolekcyjny dysponuje salami zabaw dla dzieci.

3. Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia Akademii Rodziny?
Rok akademicki rozpoczyna się we wrześniu a kończy w czerwcu w roku następnym. W każdym miesiącu odbywa się jeden zjazd uczestników Akademii. Są to spotkania jednodniowe w weekendy, z wyjątkiem ostatniego w czerwcu, które trwa dwa dni (sobota, niedziela). Dokładny harmonogram spotkań znajduje się tutaj.

Zjazdy odbywają się na bydgoskich Piaskach w Domu Sióstr Szensztackich przy ul. Smukalskiej 113.

4. Jakie są koszty uczestnictwa w Akademii Rodziny?
Opłata rekrutacyjna: brak.
Opłata wpisowa: brak.
Koszt uczestnictwa: 2200 zł (istnieje możliwość rozłożenia tej kwoty na raty). Opłata przeznaczona jest na pokrycie kosztów organizacyjnych. Prowadzenie Akademii Rodziny odbywa się na zasadach wolontariatu i nie jest działalnością gospodarczą.

Zasady rekrutacji

1. Poznajmy się
Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w Akademii Rodziny, to prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 790-788-007 lub mailowy: bydgoszcz@akademia-rodziny.pl. Następnie wspólnie z Koordynatorami Akademii będziecie mogli ustalić czas i miejsce rozmowy „w realu”. Celem tego spotkania jest wzajemne osobiste poznanie oraz rozmowa na temat potrzeb zgłaszającej się rodziny w kontekście programu Akademii Rodziny.

2. Kalendarz rekrutacji
Zgłoszenia przyjmujemy od maja do połowy września.

3. Limit miejsc i lista rezerwowa
Zajęcia w Akademii Rodziny są prowadzone w formie warsztatów – jej uczestnicy mogą zdobyć nie tylko nową wiedzę na temat rozwoju relacji w małżeństwie i rodzinie, ale również nabyć praktyczne umiejętności w tej dziedzinie. Taka forma pracy wymusza pewne ograniczenia w liczbie uczestników, stąd przewidziany jest limit miejsc. W roku akademickim 2024/25 zostanie przyjętych do Akademii Rodziny maksymalnie 10 rodzin.

Ze względu na różne wydarzenia losowe, które mogą uniemożliwić uczestnictwo w cyklu zajęć zakwalifikowanym rodzinom, zostanie utworzona również rezerwowa lista kandydatów. Rodziny znajdujące się na tej liście zostaną powiadomione o ewentualnym przyjęciu do Akademii Rodziny nie później niż na tydzień przed pierwszym zjazdem.